středa 3. července 2024

Francie rozhodla utrápené utkání s Belgií šťastným gólem

Fotbalisté Francie zvítězili v osmifinálovém utkání mistrovství Evropy nad Belgií nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Kylian Mbappé na gól ze hry na Euru čeká.

• Kylian Mbappé na gól ze hry na Euru čeká.

Osmifinálový duel mezi Francií a Belgií sliboval velkou podívanou. Na obou stranách se totiž představili fotbalisté zvučných jmen.

Realita prvního poločasu se ovšem od očekávání dost lišila a vyprodaný stadion v Düsseldorfu sledoval opatrnou hru z obou stran s minimem skutečných šancí. O jednu z nich se postaral ve 24. minutě Kevin De Bruyne, jehož střílený centr ze standardní situace vytěsnil Mike Maignan jen s velkými obtížemi.

Po změně stran zahrozili pro změnu Francouzi. Dalekonosnou střelou Auréliena Tchouaméniho ovšem navzdory teči Casteels vychytal.

Rozhodující okamžik tak přišel až v 83. minutě, když se střídající Kolo Muani dostal v pokutovém území k míči a po otočce nepříliš povedeným způsobem vypálil. Jenže k jeho štěstí do dráhy střely zasáhl ještě obránce a gólman tak neměl šanci.

Díky tomu Francouzi takticky svázaný duel ovládli a poslali Belgičany ze šampionátu domů. Ve čtvrtfinále 5. července narazí tým okolo Kyliana Mbappého na vítěze večerního utkání Portugalsko - Slovinsko.

Autor: Ota Černý