Češky se na mistrovství světa blíží vysněné medaili. Chybějí dva kroky.

Postupové selfie.
Zdroj: Český florbal

• Postupové selfie.
  • Zdroj: Český florbal

V tomto týdnu vrcholí světový šampionát florbalistek. Česko si v Singapuru suverénním způsobem zajistilo přímý postup do čtvrtfinále. Po vítězství nad Polskem a porážkou se Švédskem zdolalo Slovensko 9:1.

Soupeřky se ve druhé minutě ujaly vedení a držely se v něm skoro čtvrt hodiny. Tým kolem kapitánky Krupnové otočil skóre až na konci první třetiny. Potom už však celkem bez problémů kraloval.

„Myslím, že prvních deset minut hrály Slovenky dobře a měly spoustu šancí, ovšem Jana Christianová byla znovu neuvěřitelná,“ pochválila asistentka trenéra Kati Eteläpää brankářku.

Další průběh zápasu zkušeně popsala slovy: „Pak jsme získaly kontrolu nad míčkem a byly čím dál tím lepší.“

Hvězdou duelu se stala teprve osmnáctiletá Anna Brucháčková, která dala hattrick a ještě přidala asistenci u vítězného gólu.

Historicky Češky na mistrovstvích světa napřed šestkrát v řadě nepostoupily do semifinále a pak sedmkrát za sebou ano, ale medaili získaly jen bronzovou v roce 2011.

Autor: Jakub Holý