Festival Open House otevře veřejnosti i Nostický palác

Nostický palác otevře své brány pro veřejnost v rámci festivalu Open House Praha.

Nostický palác

Nostický palác
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Nostický palác
  • Zdroj: Wikimedia Commons

V sobotu 18. května se jako součást festivalu Open House Praha 2024 poprvé v letošním roce otevře veřejnosti Nostický palác, který slouží jako sídlo Ministerstva kultury. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si různé prostory paláce od 10 do 17 hodin, včetně pracovny ministra, obrazárny, kulečníkového sálu, knihovny a kaple Nanebevzetí Panny Marie.

Nostický palác je chráněnou kulturní památkou. Kdysi sloužil jako reprezentační sídlo významného šlechtického rodu a byl i místem pro různé kulturní události. Po celkové rekonstrukci v roce 2003 získal podobu, v jaké se nachází dnes. Nostický palác bude tradičně zpřístupněn také na Den české státnosti, 28. září.

Pražský festival architektury Open House se koná ve dnech od 13. do 19. května. O víkendu 18. a 19. května bude zdarma přístupných více než 115 budov a prostorů po celém městě. Návštěvníci mohou zavítat na Ďáblický hřbitov, Branického pivovaru, Clam-Gallasova paláce, Brandejsův statek, Divadla Na Zábradlí, Hrzánského paláce či Nuselské radnice. Více o festivalu se dočtete zde.

Autor: Šimon Mitro

Související

Výtah na stanici metra Jiřího z Poděbrad.
Domácí

Stanice metra Jiřího z Poděbrad je již plně bezbariérová

polpatr
Krimi Video

Policie hledá útočníka, oběť se po jeho jediné ráně bude léčit měsíce

luskoun
Domácí Fauna

Světová média píší o luskounce ze Zoo Praha. Jméno jí vybere veřejnost

mapa spojů PID
Domácí

Lítačka umožnuje sledování spojů pražské MHD v reálném čase