Případ Zodiac: FBI prý zpackala vyšetřování

Nezávislá organizace Case Breakers, v překladu Odložené případy, vedená investigativním novinářem Thomasem Colbertem, oznámila, že stále neuzavřený případ má pachatele. Zodiac proslul svými šifrovanými dopisy novinářům a přiznal v nich 37 vražd.

ZodiacKillerImage.webp

Ilustrační obrázek.
Zdroj: uncovered.com

  • Ilustrační obrázek.
  • Zdroj: uncovered.com

Novinář Thomas Colbert uvedl, že Zodiacem byl veterán letectva Gary Francis Poste, kterého policie dříve považovala za vraha a teď ho stále vede jako podezřelého.

"Je tajně vedený jako podezřelý v počítačích ústředí od roku 2016,“ uvedla Case Breakers v tiskové zprávě. Se stejnou informací přišla už v listopadu 20231, teď prý ale sesbírala další důkazy.

FBI prý má Posteův částečný vzorek DNA, který ho spojuje s vraždami, jen ho údajně úřady dostatečně neprozkoumaly ani nezanesly do národní databáze DNA, než Poste v roce 2018 zemřel na sepsi a vaskulární demenci ve vazební věznici. Tam skončil za to, že v roce 2016 shodil svou manželku ze schodů.

FBI prohlásila, že případ Zodiac není vyřešený. Case Breakers ale věří, že by se to stalo, kdyby federálové neignorovali důkazy a požadují přezkoumání postupu vyšetřování.

Související

Fx9bN5JakAAOZHt
Zahraniční

Devadesátiletý Ind má doživotí za masakr starý desítky let

Svitek
Domácí

Posledním popraveným byl Horehronský rozparovač. Oběsili ho před 34 lety

černý pytel
Zahraniční

Hrůzostrašný nález! V Mexiku našli 45 pytlů plných lidských ostatků

hlubik soud
Krimi

Poprava v Olomouci: 73letý recidivista dostal doživotí