sobota 5. října 2024

Fantastický Schick rozhodl v nastavení o postupu Leverkusenu

Leverkusen vyhrál druhé utkání Evropské ligy proti Karabachu 3:2 a postoupil do čtvrtfinále.

Patrik Schick oslavuje vstřelený gól

• Patrik Schick oslavuje vstřelený gól

V BayAreně se vítězství nerodilo lehce. Leverkusen byl blízko vyřazení, ale nakonec si domácí hráči s ázerbajdžánským klubem poradili.

Domácí fotbalisté v úvodu zápasu dominovali. Komplikaci jim přineslo střídání Jonase Hofmanna, který si způsobil svalové zranění. Od té doby se dostali do hry i hosté a několikrát ohrozili branku Leverkusenu. Do šaten šly týmy za stavu 0:0.

Karabach se po necelé čtvrt hodince hry dostal do překvapivého vedení. Zoubir vyhrál hlavičkový souboj a překonal gólmana Kováře. Chvilku poté hráč Karabachu Elvin Cafarquliyev viděl červenou kartu a musel předčasně odejít do sprch. O další tři minuty později přišel pro fanoušky Leverkusenu další šok. Juninho zvýšil přízemní ranou náskok Karabachu na dva góly.

Domácí ale pohotově v 74. minutě snížili a vstřelili kontaktní gól. Velký večer zažil střídající český útočník Patrik Schick, který rozhodl o vítězství Leverkusenu v nastaveném čase. Nejprve skluzem v malém vápně vyrovnal a poté hlavičkou rozhodl o postupu německého týmu do čtvrtfinále Evropské ligy.

Leverkusen – Karabach

Branky: Zoubir (58.), Juninho (67.), Frimpong (72.), Schick (90.+2), Schick (90.+7)

Zdroj: bayer04.de