Litoměřicko zažívá nárůst podvodů, kdy pachatelé zneužívají komunikační aplikaci WhatsApp a vydávají se za rodinné příslušníky či přátele. Cílem je vylákat peníze pod falešnou záminkou. Policie varuje, aby lidé nikdy neposílali finance pouze na základě zprávy v aplikaci bez ověření.
V posledních dnech se policisté setkali s několika případy. Šedesátidvouletá žena poslala podvodníkovi, který se vydával za její dceru, 25 tisíc korun s odůvodněním, že dcera má problém s mobilním telefonem. Podobně i 62letý muž poslal 32 tisíc korun osobě, která se vydávala za jeho zetě. Další osmdesátiletá žena zaplatila 50 tisíc korun za údajnou fakturu své „dcery“. Ve všech případech šlo o podvod.
Policie důrazně doporučuje ověřovat všechny žádosti o peníze jiným způsobem, například telefonicky nebo osobně. Varuje před reagováním na neznámé zprávy, neodesíláním SMS kódů a upozorňuje na podezřelé požadavky přicházející v nestandardní češtině či v nevhodnou dobu. V případě podezření na podvod je nutné okamžitě kontaktovat policii a informovat také osobu, jejíž účet mohl být zneužit.