Evropa s migranty pomůže, slíbila von der Leyen italskému ostrovu Lampedusa

Situace na Lampeduse si žádá evropské řešení. Alespoň podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Ostrov totiž zaplavili migranti z Afriky.

profimedia-0806103493

Situace na ostrově Lampedusa je alarmující.
Zdroj: Profimedia

  • Situace na ostrově Lampedusa je alarmující.
  • Zdroj: Profimedia

Italský ostrov Lampedusa se poslední dny zmítá pod náporem migrantů z Afriky. Právě z toho důvodu tento malý středomořský ostrov, který leží pouhých 113 kilometrů od tuniského pobřeží, navštívila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a italská premiérka Giorgia Meloni. Tamní obyvatelé se totiž proti přílivu migrantů začali bouřit, jelikož kapacity záchytných center jsou už několikanásobně překračovány. „Uprchlíci u nás nejsou vítání,“ zní z vedení ostrova.

Italské úřady už začaly migranty z Lampedusy převážet na Sicílii, ovšem upozorňují na skutečnost, že ani tento ostrov příliv Afričanů nezvládne. Von der Leyen proto po jednání s italskou premiérkou a obeznámením se situace na Lampeduse slibuje, že situace bude Evropská unie řešit. „Je to úkol pro Evropu a vyžaduje evropské řešení,“ sdělila předsedkyně unijní exekutivy. Konkrétní návrh však neupřesnila.

Autor: Jan Skala

Související

Sardinie
Zahraniční

Sardinie zachraní tradiční zemědělství stovkou Kyrgyzů

žárovka
Ekonomika

Dostupnou a udržitelnou energii má zajistit klimaticko-energetický plán

profimedia-0675516908
Domácí Školství

UNICEF pomůže Česku s předškolním vzděláváním

profimedia-0613696750
Zahraniční Klimatická změna

Jižní Evropu čekají hospodářské problémy. Kvůli vedrům může přijít o turisty