Zatímco místní projektu převážně fandí a v referendu mu dali zelenou, úřady a sousední obce volají po důkladnějším posouzení vlivu větrníků na životní prostředí.
Vedení městských částí opakovaně zdůrazňuje, že větrné elektrárny by mohly výrazně narušit vzhled území, a to zejména kvůli jejich umístění v blízkosti památkově chráněných lokalit jako je Zelená hora. K důkladnějšímu zkoumání vlivu projektu na ochranu přírody se připojily také ekologické organizace, hygienici nebo myslivci.
Za tři větrné elektrárny vysoké 180 metrů by obec dostávala finanční příspěvek. Okolní obce by ale zřejmě zasáhla jejich výstavba, a to se nelíbí ani obyvatelům, ani zastupitelům. Bojí se také znehodnocení nemovitostí v okolí. Ekologické organizace se zase obávají, že větrníky ovlivní hnízdění ptáků nebo budou mít negativní dopad na kolonii netopýrů.
Firma, která má stavbu na starosti, není proti vypracování odborného posudku o vlivu elektráren na životní prostředí. Ba naopak je to podle ní celkem běžná praxe. Společnost je jedním z nejúspěšnějších výrobců elektřiny z obnovitelných zdrojů v republice a její technologie jsou prý velmi šetrné. Pokud se jí nakonec podaří elektrárny u Sazomína postavit, chce je udržet v provozu asi třicet let.