Adolf Eichmann byl jedním z posledních nacistických pohlavárů, kteří ještě 15 let po skončení druhé světové války unikali spravedlnosti. Ruka zákona na něj dopadla přesně před 65 lety, kdy jej dopadla izraelská tajná služba Mosad, která už nějakou dobu pracovala s poznatkem, že člověk, žijící v Argentině pod jménem Ricardo Klement by mohl být právě Eichmann, který byl jedním z hlavních strůjců holokaustu, tedy divošského pogromu, který stál život šesti milionů Židů.
Na Klementa-Eichmanna byl nasazen agent Cvi Aharoni, který měl za úkol nacistu dopravit do Izraele, kde měl být postaven před soud. Jeho únos, který Aharoni a jeho spolupracovníci podnikli 11. května 1960 večer přímo na ulici Buenos Aires, nedaleko od místa, kde provozoval usedlost specializovanou na chov králíků, vzbudil mezinárodní rozruch, protože jej Mosad provedl na území cizího státu a navíc bez jeho vědomí. Poté, co Izraelci oznámili, že Eichmann je v jejich rukou, podala Argentina oficiální protest u OSN proti narušení své územní integrity. Izrael se za tento čin oficiálně omluvil, ale Eichmanna odmítl vrátit.
V židovské státě je totiž čekal soud. Před ním Eichmann vypověděl, že se za dění během druhé světové války necítí vinen a pouze plnil příkazy. V první i druhé instanci byl odsouzen k trestu smrti a poté, co byla jeho žádost o milost zamítnuta, stáhla se kolem jeho krku 1. června 1962, více než dva roky od sporného únosu z Argentiny, oprátka.