Kam půjdou uprchlíci z Pásma Gazy, které v poslednich dnech intenzivně ostřeluje izraelská armáda? Nejvyšší představitelé sousedních zemí, Egypta a Jordánska, které dosud přistupovaly ke konfliktu mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás neutrálně, se k přijímáni uprchlíků staví negativně. Mezi hlavní argumenty proč uprchlíky z Gazy nepřijímat, patří obavy z toho, že by si obě země na své území mohly pustit i teroristy právě z radikálních hnutí. O takovém záměru své země se vyjádřil jordanský král Abdalláh II. na tiskové konferenci po schůzce s německým kancléřem Olafem Scholzem.
Jak Abdalláh II., tak egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí, společně uvedli, že migrantům mohou otevřít cestu do Evropy. "Chcete, abychom přijali milion lidí? Tak já je pošlu do Evropy. Tolik vám záleží na lidských právech, no tak si je vezměte“, řekl Sísí po jednání se Scholzem.
Právě Německo má v současné době s migranty, které přijalo minulé desetiletce, velké problémy. V zemi se konají demonstrace na podporu Hamásu, v Bavorsku dokonce už němečtí obyvatelé volají po větší ochraně před migranty z Blízkého východu.