neděle 29. září 2024

Edmonton je ve finále Stanley Cupu! Postup zařídil McDavid

Oilers vyhráli šestý zápas finále Východní konference nad Dallasem 2:1 a postoupili do závěrečného boje o Stanley Cup.

McDavid slaví se Skinnerem postup do finále

• McDavid slaví se Skinnerem postup do finále

Dallas byl po téměř celý zápas lepším týmem. Stars přestříleli Oilers 35:10, ale prachbídná produktivita v podobě jednoho vstřeleného gólu pro Dallas znamená konec sezony.

Edmonton v první třetině využil dvě přesilové hry. V 5. minutě překonal bekhendem gólmana Oettingera Connor McDavid. Kapitán Edmontonu stál i u zrodu druhé branky. McDavid našel mezi kruhy Zacha Hymana, který zvýšil na 2:0. Dallas odpověděl příliš pozdě, deset minut před koncem utkání.

Hrdinou zápasu se kromě McDavida stal gólman Edmonotnu Stuart Skinner, který pochytal 34 střel.

„Nemám slov. Je to neuvěřitelné. Úžasné,“ řekl trenér Kris Knoblauch, který v listopadu nahradil Woodcrofta. „V té době jsem doufal, že se můj tým v americké lize dostane do play-off, a uvidíme, co se stane dál.“

Edmonton se ve finále Stanley Cupu utká s Floridou, která ve finále Východní konference porazila New York Rangers. Série hraná na čtyři zápasy odstartuje na Floridě. Ve finále bude chybět český zástupce.

Oilers vyhráli ve své historii Stanley Cup pětkrát. Všech pět triumfů získali mezi lety 1984 až 1990. Edmonton si zahrál o nejcennější pohár naposledy v roce 2006, kdy v závěrečných bojích prohrál s Carolinou 3:4 na zápasy.

Naopak Florida Stanley Cup dosud nevyhrála. Floridský klub vstoupil do NHL v sezoně 1993/94. Do finále Stanley Cupu se Panthers podívali poprvé v roce 1996, naposledy minulý rok.

EDMONTON OILERS – DALLAS STARS 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 16. Hyman (McDavid, Bouchard) – 50. Marchment (Seguin, C. Tanev)

KONEČNÝ STAV SÉRIE: 4:2

Zdroj: nhl.com