Jasmine Paoliniová a Mirra Andrejevová si zahrají o první grandslamové finále

Zdroj: profimedia

• Konec. Aryna Sabalenková překvapivě skončila ve čtvrtfinále. Ilustrační foto
  • Zdroj: profimedia

Další italský triumf a pořádná vzpoura mládí. Hned dvě tenistky se vzepřely čtvrtfinálovému očekávání v ženském pavouku Roland Garros.

Osmadvacetiletá Paoliniová poprvé v kariéře postoupila na začátku roku do osmifinále v Australian Open a poté senzačně ovládla ´tisícovou´ Dubaj. Proti Jeleně Rybakinové ale neměla mít na pařížské antuce šanci. Jenže světovou čtyřku přehrála ve třech setech 6:2, 4:6 a 6:4. Přitom ztratila nadějně rozehranou druhou sadu, když nevyužila brejkboly za stavu 2:1 a 4:3.

„Na ten druhý set jsem musela zapomenout. Dokázala jsem to přijmout a vrátit se k výkonu, který mě dovedl k vítězství,“ popsala Italka rozpoložení před rozhodujícím setem.

Ještě větší senzací je postup teprve 17leté Mirry Andrejevové, která uspěla s Arynou Sabalenkovou. Mladá Ruska přetlačila světovou dvojku 6:7, 6:4, 6:4. Sabalenkovou sice omezovaly v zápase zdravotní problémy, Andrejevová ale prokázala velkou mentální sílu. Ve druhém i třetím setu odvrátila brejk soupeřky a dovedla duel k vítězství.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Iga Šwiateková a Coco Gauffová.

Autor: Evžen Zavadil