Velkolepé architektonické dílo se podařilo zachránit na poslední chvíli. Zatím byla jízdárna vždy přístupná jen po několik dnů v roce, to by se nejpozději od příští turistické sezóny mělo změnit.
Impozantní novorománskou jízdárnu nechal vystavět kníže a penzionovaný polní maršál Alfréd I. Windischgrätz v letech 1858 až 1861. Stavba má na délku úctyhodných 60 metrů, široká je 26 metrů. Po roce 1945 stát majetek rodu zkonfiskoval. Tehdy byla ještě jízdárna docela zachovalá. V padesátých letech se měla stát součástí učiliště a plánovala se její oprava. Nakonec sloužila jako tělocvična pro vojáky, nacvičovala se tam spartakiádní vystoupení a také v ní vznikla velká sýpka obilí. Protože byla volně přístupná, lidé ji postupně vyrabovali a odnesli si všechno, co mělo alespoň nějakou cenu. Komunisté nakonec nechali jízdárnu chátrat, stavba přišla i o památkovou ochranu a chystal se její odstřel.
Rozbořenou jízdárnu získalo v roce 1997 město Tachov a konečně začala její náročná obnova. Rozlehlá jízdárna se stájemi pro 24 koní, kovárnou a bytem kováře má v hlavním sále unikátní dřevěný strop s takzvanou lucernou, která propouští denní světlo. V patře s ochozy jsou salónky a knížecí lóže.
Jízdárnu ve Světcích považují odborníci za jednu z nejhonosnějších památek v kraji. Zpřístupnit by se měly všechny její prostory, včetně střechy a sklepů, zázemí pro koně i návštěvníky, knížecí a další lóže, kovárna, podkovárna, byt kováře, kočárová chodba a obytné místnosti pro šlechtu a návštěvy.