čtvrtek 19. září 2024

Dramatický souboj Albánie s Chorvatskem vítěze nepoznal

Fotbalisté Chorvatska na mistrovství Evropy remizovali s týmem Albánie 2:2, přestože měli výhru na dosah.

Luka Modrić svému týmu k výhře nepomohl.

• Luka Modrić svému týmu k výhře nepomohl.

Albánci stejně jako Chorvaté zahájili svou účast na evropském šampionátu prohrou. Oběma soupeřům, kteří jsou ve skupině smrti s Itálií a Španělskem, tak na výsledku vzájemného utkání mimořádně záleželo, protože mohl rozhodnout o šanci na postup.

Chorvaté byli sice považování za favority, ale houževnatí Albánci je dokázali zaskočit a díky gólu Sparťanského záložníka Quazima Laciho se dokonce dostat už ve 13. minutě do vedení. A ještě před koncem prvního poločasu mohlo být pro tým okolo legendy Luky Modrice ještě hůř, ale Albánci navzdory slibným šancím vedení nezvýšili.

Ve druhém poločase se Albánci poněkud stáhli a Chorvaté dlouho nemohli jejich zodpovědnou obranu prolomit. To se povedlo až v 74. minutě Andreji Kramaričovi, který utaženou ranou k tyči vyrovnal. Jen o dvě minuty později otočku byli Chorvaté za svou aktivitu odměněni podruhé, když si Klaus Gjasula nešťastně srazil míč do vlastní brány.

Dramatický závěr utkání ovšem přinesl ještě jednu zápletku. Klaus Gjasula totiž využil okénka v obraně soupeře a přízemní střelou v nastaveném čase srovnal na konečných 2:2.

Oba dnešní soupeři se tak mají po bodu a o případný postup ze skupiny se budou muset porvat v pondělí, kdy Albánie vyzve Španělsko a Chorvaté narazí na obhájce titulu z Itálie.

Chorvatsko - Albánie 2:2 (0:1)

Branky: 74. Kramarić (Budimir), 76. Gjasula (vla.) – 11. Laçi (Asani), 90+5. Gjasula

Karty: 87. Ivušić (CRO) – 77. Hysaj (ALB), 90+3. Daku (ALB), 90+7. Gjasula (ALB)

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 9:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:11.

Autor: Ota Černý