pondělí 21. října 2024

Dostál v duelu českých gólmanů kouzlil

V utkání Los Angeles Kings s Anaheimem Ducks se proti sobě postavili dva čeští brankáři. Rittich v dresu Kings se radoval z vítězství. Dostál se stal druhou hvězdo zápasu.

Lukáš Dostál

• Lukáš Dostál

V zápase mezi Kings a Ducks padaly góly až ve třetí třetině. Podíl na tom především měl gólman Ducks Lukáš Dostál. Utkání otevřel gól Adriena Kempeho, který ve 44. minutě překonal Dostála střelou mezi betony. O pět minut později vedli Kings už o dvě branky. Alex Laferriere zvýšil na 2:0 ranou nad Dostálovu vyrážečku.

David Rittich jen těsně neudržel čisté konto. O nulu přišel necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou, kdy ho překonal Ryan Strome. Los Angeles přidalo další dvě branky při hře bez brankáře Dostála. Kings vyhráli nad Anaheimem 4:1.

„Mám za to, že přesně tenhle způsob hry jsme postrádali minulou sezonu. Zbytečně moc jsme tlačili, nedokázali jsme se držet toho, čeho jsme měli. Hodně jsme inkasovali,“ sdělil po utkání Rittich. „Kings jsou známí velmi dobrou obranou. A teď jsme to ukázali,“ dodal.

Čtyřiadvacetiletý Dostál si připsal 34 zákroků a stal se druhou hvězdou utkání. Rittich pochytal 14 střel.

Zdroj: nhl,com