čtvrtek 19. září 2024

Domácí slaví první zlato! Postarali se o něj ‚sedmičkoví‘ ragbisté

Francouzský tým zamezil Fidži ve zkompletování zlatého hattricku. Od návratu na pódium pod pěti kruhy prohrálo Fidži vůbec poprvé.

Zdroj: profimedia

• Francouzští ragbisté slaví po skvělém druhém poločase svoji první letošní zlatou medaili.
  • Zdroj: profimedia

Největší favorit turnaje z Oceánie si probojoval cestu až do finále bez zaváhání. Ve skupině poměřili síly s domácími Francouzi, které porazili na Stade de France 19 – 12. V šestém největším stadionu Evropy si dnes večer zápas zopakovali, tentokrát však nedopadl podle jejich představ.

Po svižném začátku, kdy Fidži poslali do vedení ve druhé minutě Talacolo a Teba, vyrovnali Blues zápas před poločasovým hvizdem. Do druhého poločasu tak vstupovaly oba týmy se sedmi body. Podobně tomu bylo i ve vzájemném zápase ve skupině, to šli ragbisté do šaten s pěti body.

Ve druhém poločase ale nebyli Fidžijci schopni nalézt odpověď na řádění domácích. Krátce po změně stran slavil zisk pěti bodů Aaron Grandidier. Do statistik se dvěma chytrými touchdowny zapsal i kapitán ‚,patnáctkové‘‘ reprezentace Antoine Dupont. Celkem Francouzi utekli svým soupeřům o 21 bodů a slavili vítězství na domácí půdě 28 – 7.

Souboj o třetí místo ovládli Jihoafričané. Po porážce s letošními vítězi se zasloužili o bronz výhrou 26 – 19 nad Austrálií.