Dočká se Poldovka staré slávy? V areálu budou kanceláře i sklady

Devadesátá léta a divoké porevoluční praktiky kladenskou Poldovku skoro zlikvidovaly. Nyní dostane její areál druhou šanci.

Poldi

Zdevastovaná kladenská Poldovka dostane novou šanci.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Zdevastovaná kladenská Poldovka dostane novou šanci.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Než po revoluci došlo k privatizaci a následnému krachu slavné železárny Poldi Kladno, byl tento kladenský podnik pýchou československého, potažmo českého průmyslu. Nyní už několik let, poté co jej v devadesátých letech koupil architekt a podnikatel Vladimír Stehlík, leží zchátralý areál ladem. To by se ale v nejbližších letech mělo změnit. Na stole je totiž plán na revitalizaci prvních patnácti tisíc metrů čtverečních, jenž by chtěl alespoň vzdáleně vrátit kladenskému areálu zašlou slávu. Projekt by měl být hotový do konce příštího roku.

Developerská firma zmíněnou revitalizaci představuje jako pionýrský projekt, kterým by měla začít obnova celé Poldovky. Na ploše bývalých hutí by měly vzniknout nové kanceláře, po které se využije budov zbylých po provozu hutí. Dále se počítá i se skladovací prostory a areálem pro lehkou výrobu. Nová Poldovka by podle záměru investora měla využívat zejména přírodní energie ze solárních panelů, plánuje se také využití dešťové vody nebo zužitkování přebytečného tepla ze sousední teplárny.

Autor: Jan Skala

Související

Discoland
Domácí

Discoland Sylvie jde k zemi. Pelech neřesti nahradí nové byty

Solo Sušice
Domácí

Sušice chce převzít zdevastovanou sirkárnu a vystavět v jejím areálu byty

Virtuální realita
Ostatní Architektura

Nové nádraží v Praze představili architekti netradičně ve virtuální realitě