Do Tel Avivu se Čechům nechce. Letiště ve Varech řeší, co bude s plánovanými lety

Přímá linka Tel Aviv – Karlovy Vary měla být největším tahákem letošního roku. Jenže o letenky není takový zájem, jak se očekávalo, a to ani ze strany Čechů, ani samotných Izraelců. Může za to válka mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás.

Letiště Karlovy Vary

O letenky na trasu Karlovy Vary – Tel Aviv a zpět zatím není zájem.
Zdroj: Airport Karlovy Vary

  • O letenky na trasu Karlovy Vary – Tel Aviv a zpět zatím není zájem.
  • Zdroj: Airport Karlovy Vary

Letiště Karlovy Vary se dohodlo s izraelskou společností Overseas Travel, že ode dneška zahájí pravidelný provoz linky z Tel Avivu do Karlových Varů a zpět. Jenže zatím ani nezačal prodej letenek. Spekuluje se tedy o tom, že by se na pravidelnou linku vyhradila menší letadla a létat by se začalo o něco později. Původně měl mezi Karlovými Vary a Tel Avivem létat Airbus A320 s kapacitou až 180 cestujících.

„Za letiště Karlovy Vary doufám, že tour operátor pro letošní rok pravidelnou linku zahájí, byť později a s menším letadlem, a tedy i menším počtem cestujících. Víme ale, že změna těsně před hlavní turistickou sezónou není jednoduchá věc,“ uvedla jednatelka letiště Alice Justina Undus. 

V původním plánu bylo létat z Karlových Varů do Tel Avivu a zpět od května do září.

„Je pochopitelné, že aktuální dění v Izraeli nepřeje cestovnímu ruchu a zájmu ze strany izraelské klientely. Nicméně je třeba zodpovědně zhodnotit, kdy lze očekávat zlepšení situace. V opačném případě nevidíme smysl v pouhém posunutí termínu a opakovaném rušení plánovaných letů,“ doplnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Autor: Michaela Dočkalová

Související

D6 Petrohrad Lubenec
Domácí

Začala stavba D6 mezi Petrohradem a Lubencem

profimedia-0886898485
Film a TV

Hvězda snímků Hanební pancharti či Good Bye, Lenin! dorazila do Varů

profimedia-0885360398
Film a TV

Karlovy Vary žijí filmem. Červený festivalový koberec přivítal své hvězdy

Petr Pavel
Domácí

Pavel navštíví Karlovarský kraj