pátek 18. října 2024

Djokovič přepsal rekord na Roland Garros, zápas vyhrál sedm minut po třetí hodině ranní

Novak Djokovič a Lorenzo Musetti ukončili zápas po třetí hodině ranní a zapsali se do historie French Open. Na turnaji zápas nikdy neskončil později.

Djokovič po výhře nad Musettim

• Djokovič po výhře nad Musettim

Legendární Srb Djokovič a dvaadvacetiletý Ital Musetti sehráli zápas, který se zapsal do historie turnaje v Paříži. Pětisetovou bitvu vyhrál Djokovič po setech 7:5, 6:7, 2:6, 6:3 a 6:0 sedm minut po třetí hodině ranní a vytvořil spolu s Italem nový rekord celého turnaje. Tenisté překonali nejpozději skončený zápas na French Open z roku 2020, který skončil čtyři minuty před půl druhou ranní. Nutno podotknout, že zápas Srba s Italem začínal po půl jedenácté večerní kvůli velmi nabitému harmonogramu.

První dva sety byly velmi vyrovnané a rozhodly se až v tie-breaku. Musetti v koncovce druhého setu uspěl a nepustil Djokoviče do nebezpečného vedení 2:0 na sety. Do třetí sady se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Povzbuzený Musetti byl lepším hráčem a získal si sadu pro sebe v poměru 6:2.

V polovině čtvrté sady dolehla na mladého Itala únava, zlobil ho servis a Djokovič získal dvakrát za sebou brejk. Dvaadvacetiletému Italovi došly po druhé hodině ranní síly a sedmatřicetiletý Srb si došel pro další vítězství. Djokovič si po výhře nad Musettim drží naději, že i po tomto turnaji zůstane světovou jedničkou.

Djokovič se 369. vítězným grandslamovým zápasem vyrovnal Rogeru Federerovi v počtu výher na majorech.

Djokovič – Musetti 7:5, 6:7, 2:6, 6:3, 6:0

Zdroj: atptour.com