pátek 19. července 2024

Deštníky neodložíme ani koncem týdne

Po čtvrtku, na který vydali meteorologové výstrahu před silnými bouřkami a přívalovými dešti, bude občas pršet i v pátek a o víkendu.

deštník-ilustrační foto

deštník-ilustrační foto
Zdroj: Pixabay

  • deštník-ilustrační foto
  • Zdroj: Pixabay

Ve čtvrtek bude polojasno, odpoledne až oblačno. Přijít mohou silné bouřky doprovázené nárazy větru o rychlostech až 80 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovými srážkami. Teploty půjdou až k 25, na jihovýchodě až na 27 stupňů.

Ještě v pátek se mohou silné bouřky objevit hlavně na jihovýchodě země. K tomu bude polojasno až oblačno, s teplotami 20 až 23 stupňů. Sobota se ponese ve znamení oblačné nebo zatažené oblohy, místy čekáme déšť, přeháňky nebo bouřky. Teploty vyšplhají na 21 až 25, tepleji bude na jihovýchodě a východě země, a to až 27 stupňů. Stejné počasí předpovídají meteorologové i na neděli, jen teploty budou v Čechách nižší, jen 18 až 23, na na jihovýchodě a východě až 27 stupňů.

Do nového pracovního týdne vstoupíme poměrně chladným pondělím. Teploty vyšplhají jen na 16 až 20 stupňů a doprovázet nás bude oblačná nebo zatažená obloha, místy déšť nebo přeháňky. Výhled na další dny stále předpovídá deštivo a teploty jen do 21.

Autor: Andrea Jančová
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Související

Léto
Domácí

Tropy vyvrcholí v neděli. Pak se mírně ochladí

slunce
Domácí Počasí

Červen překonal teplotně i srážkově dlouhodobý průměr

blesky
Domácí Počasí

Na Ostravsku hrozí silné bouřky

slunečno
Domácí Počasí

Meteorologové upravili výstrahu. Moravu sežehnou vedra i v úterý