V loňském roce se k LGBTQ+ komunitě, která zahrnuje lesby, gaye, bisexuály, transgendery, queer a další skupiny, přihlásilo po celé Americe rekordních 9,3 procenta obyvatel. Oproti roku 2022 jde o nárůst o procento. Od roku 2020 se celkový počet těchto osob téměř zdvojnásobil. V roce 2012, kdy došlo k prvnímu průzkumu, se ke odlišné sexuální kategorii v Americe hlásila jen tři a půl procenta obyvatel.
Z výzkumu vyplívá, že největší nárůst se týká mladých lidí, a to zejména generace s označením Z. Tedy těch, kteří se narodili v letech 1997 až 2006. Zda se lidé označující se za LGBTQ+ skutečně cítí být odlišní a dnešní benevolentní společnost jim umožňuje se konečně identifikovat, nebo zda chtějí vypadat jen zajímavě, zůstává nezodpovězenou otázkou s velkým otazníkem.
Řada odborníků už se nechala slyšet, že hlásit se k sexuálním minoritám je spíš móda nebo snaha být pro okolí zajímavější. "Možná že je to tím, že jsou už práva jiných menšin vybojována. Zrovna dnes byl u mne v ordinaci 14letý člověk, který říkal, že je gender fluid a bigender a kdyby byl kluk, tak by asi byl agender – a já jsem mu vlastně vůbec nerozuměla. Používal termíny, které medicína vůbec nezná,“ řekla v jednom z rozhovorů známá česká sexuoložka Hana Fifková.
Proti LGBTQ+ se dokonce vymezuje i mnoho lidí, kteří se hlásí k sexuálním menšinám. Říkají například, že nemají potřebu veřejně demonstrovat vlastní sexualitu. A influencer Martin Hranáč už dokonce založil hnutí SPČB – Stará poctivá česká buzna.