sobota 28. září 2024

Další ztráta pro Čechy, s Gruzií uhráli jen remízu

Čeští fotbalisté na Euru remizovali s Gruzií 1:1 a připsali si první bod. O postupu se rozhodne v posledním kole.

Češi remizovali s Guzií a postupová rovnice se zamotává.

• Češi remizovali s Guzií a postupová rovnice se zamotává.

Čeští fotbalisté zahájili druhý víkend mistrovství Evropy utkáním s Gruzií. Svěřenci Ivana Haška byli jasnými favority a chtěli dát zapomenout na úvodní utkání s Portugalskem, v němž fotbalisté z Pyrenejského poloostrova jasně dominovali.

První minuty zápasu potvrdily, že Češi budou lepším týmem, ale všechny jejich slibné šance likvidoval gólman Giorgi Mamardashvili. Když pak ve 23. minutě Hložek soupeřova brankáře konečně překonal, odvolal jeho gól VAR kvůli ruce. A aby toho nebylo málo, dostali Gruzínci v nastaveném čase prvního poločasu výhodu pokutového kopu a šli do vedení, aniž by si připsali jedinou střelu ze hry.

Regulérního gólu se čeští fanoušci dočkali až v 59. minutě, když míč odražený od tyče dorazil do sítě útočník mistrovského Leverkusenu Patrik Schick. Nedlouho poté však v bolestech opustil hřiště a s jeho dalším účinkováním na šampionátu to je nejisté.

V závěrečné pasáži sice Češi dál svého soupeře tlačili, ale gól ze své převahy vykřesat nedokázali. Došlo tak na dělbu bodů a k postupu povede pro Čechy cesta jedině přes výhru nad Tureckem ve středu 26. června.

Gruzie - Česko 1:1 (1:0)

Branky: 45+4. Mikautadze (pen.) – 59. Schick

Karty: 36. Kašia (GRU), 83. Gvelesiani (GRU), 83. Mekvabišvili (GRU), 90+5. Kočorašvili (GRU) – 18. Coufal (CZE), 40. Provod (CZE), 47. D. Jurásek (CZE), 53. Holeš (CZE), 81. Souček (CZE)

Držení míče: 44 % : 56 %.

Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:17.