Další skreč. Macháčovo čestné gesto trvalo dva gemy, víc zdraví nedovolilo

Ani druhý střet s Australany neskončil bodově. Oproti napínavému třísetovému souboji Menšíka přišla bleskurychlá skreč české jedničky, Tomáše Macháče.

Tomáš Macháč byl donucen zápas ze zdravotních důvodů vzdát.

• Tomáš Macháč byl donucen zápas ze zdravotních důvodů vzdát.

Prostě to nešlo. Tomáš Macháč se pokusil nastoupit do zápasu s Alexeiem Popyrinem, odehrát zvládl ale jen sedm minut. Bolesti byli zjevné, už během prvního setu si Tomáš Macháč vyžádal ošetření. Čestně ho dohrál, dva fifteeny dokonce získal. Nemělo ale smysl pokračovat, pohybový aparát zlatého medailisty z Paříže nebyl v pořádku.

Fanoušci se ho snažili burcovat potleskem, nakonec je musel zklamat a odešel předčasně do šaten. Za hukotu i potlesku diváku si rodák z Berouna potřásl pravicí s Popyrinem a kurt opustil.

Poslední nadějí na zmírnění skóre s Austrálií bude dvojice Adam Pavlásek a dnes už jednou poražený Jakub Menšík.

Davis Cup, skupina B, Česko - Austrálie, 0:2

Menšík – Kokkinakis; 1:2 (2:6, 7:6, 3:6)

Macháč – Popyrin; 0:0 (0:1), skreč

Autor: Ondřej Sutnar