Desetidenní známka v hodnotě 330 korun za 930, nebo 30denní, která běžně stojí 440 korun za neskutečných 1 320 korun. Na webu e-vignette.cz si účtují obří přirážky. "Celkové náklady na každou digitální dálniční známku zahrnují povinné náklady na dálniční známku, náš servisní poplatek a DPH," vysvětluje prodejce na svém webu.
Webový digitale-vignette-online.cz si za známky účtuje navíc 177 až 204 korun. Jedná se prý o poplatek za služby. Mezi ně prý patří třeba německý a anglický zákaznický servis sedm dní v týdnu nebo naprogramování a údržba e-shopu.
Prodejce czdalnice.cz si přiráží od sto do 150 korun. Prý za to sází stromky. "Buďte klimaticky aktivní a kupte dálniční známku u nás a přispějte k zalesňování naší planety. Známka od czdalnic je tou správnou eko volbou. Manipulační poplatek na zasazení stromu se odvíjí od typu dálniční známky," stojí na webu.
Na benzinkách na hranicích si účtují zase 30 korun k ceně.
Jak tedy nezaplatit za dálniční známku ani o korunu víc, než je nutné? Stačí si ji pořídit přes oficiální stránky www.edalnice.cz nebo v pobočkách České pošty či u čerpacích stanic EuroOil.
Česká obchodní inspekce nyní na popud ministerstva dopravy prověřuje neautorizované přeprodejce dálničních známek. Zaměřuje se především na správnost a úplnost informací o ceně známky. Kupující totiž musí znát od samého začátku celkovou částku, kterou zaplatí, i hodnotu jednotlivých položek, z nichž se cena skládá.