úterý 2. července 2024

Dallas je ve finále, Dončič rozhodl duel již v první čtvrtině 20 body

Mavericks ukončili sérii v Minnesotě, poslední překážkou je Boston

Zdroj: profimedia

• Ty seš ta hvězda. Dallas postoupil do finále, nejlepším hráčem semifinálové série byl Luca Dončič..
  • Zdroj: profimedia

Beru to na sebe, porážka jde za mnou, hlásil zklamaně Luca Dončič po minulém prohraném duelu s Minnesotou. No, přísnost musí ´bejt´, ale i tehdy měla hvězdná 77 Dallasu skvělá čísla.

Teď, v pátém a posledním utkání série, Slovinec znovu ukázal, kdo je na palubovce králem. Jen v první čtvrtině nastřílel neuvěřitelných 20 bodů, Dallas díky tomu utekl Timberwolves na 35:19 a ve druhé čtvrtině o dalších 13 bodů. Semifinálový zápas se poté jen dohrával.

Mavericks na hřišti Minnesoty zvítězili 124:103 a sérii ovládli 4:1. Stali se vítězi Západní konference, potřetí v historii si zahrají finále NBA. Do cesty se jim postaví zatím suverénní Boston.

Dončič byl vyhlášený hvězdou zápasu i nejlepším hráčem série. „Luka dal spoluhráčům vědět, že je čas postoupit a že celý tým musí přidat. Vzkázal jim to a všichni ho vyslyšeli," shrnul přínos Slovince kouč Jason Kidd.

Finálová série odstartuje v pátek 7. června ve 2:30 hodin.