Roční útrata za nákup krmiva se vyšplhala na 8,1 milionu korun, o rok dřív to bylo sedm milionů. „Denní náklady tak představovaly částku 22 175 korun oproti předloňským 18 796 korun,“ uvedla krmivářka zoo Dana Smičková.
Vedle nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny se v zoo spořádala spousta masa. Podávalo se hovězí, drůbeží, vepřové, skopové, králičí i zvěřina. Ani krmení kopytníků nestálo výrazně míň, spořádali totiž spoustu granulí, obilovin či sena. V zahradě se dále konzumují mořské plody, vejce i speciální přísady.
Nejdražší na krmení byl tygr ussurijský, jehož průměrná denní krmná dávka stojí zhruba pětistovku. Gepardovi stačí dobroty za dvě stovky a rejnok siba atlantská, která se krmí rozmraženými mořskými plody, zkonzumuje potravu asi za stovku.
Mezi největší labužníky, co se rozmanitosti potravy týče, se nepochybně řadí drápkaté opičky. Jejich potravu tvoří až dvacet druhů běžného i exotického ovoce a zeleniny, med, myšata a v létě květy pampelišek. Dostávají také arabskou gumu, želatinu, speciální kaše a jako doplněk řadu vitaminů, minerálů. Nepohrdnou ani křepelčími vajíčky, cvrčky, sarančaty i šváby.
A třeba mravenečník stromový dostává vařené kuřecí maso, granule pro psy, banány, vaječné žloutky, med, kyselinu mravenčí, vitaminy a minerálů.