čtvrtek 19. září 2024

Cincinnati: v ženském singlu jdou dál jen obě Karolíny

Po Karolíně Plíškové zvládla vstup do turnaje už jen pouze Karolína Muchová, která si poradila s Ukrajinkou Jastremskou

Zdroj: profimedia

• Jde dál. Karolína Muchová obhajuje v Cincinnati účast ve finále. Zatím prošla úspěšně prvním kolem.
  • Zdroj: profimedia

První kolo ´tisícovky´ v Cincinnati zvládly pouze dvě z pěti českých tenistek. Na tvrdém povrchu se už v úterý prosadila proti Bulharce Tomové Karolína Plíšková (7:6, 7:6), nyní ji napodobila její jmenovkyně Karolína Muchová.

Obhájkyně loňského finále narazila na Dajanu Jastremskou a Ukrajinku porazila ve dvou setech 7:6 a 6:2. Sedmadvacetiletá Češka přitom v první sadě v tie-breaku za stavu 1:6 odvracela pět setbolů v řadě. Muchovou čeká ve druhém kole těžká soupeřka, střetne se se světovou šestkou Jessicou Pegulaovou.

Dvaatřicetiletá Plíšková narazí již dnes od 22 hodin na 17letou Rusku Andreevovou.

Další české tenistky sítem prvního kola neprošly. Kateřina Siniaková nestačila na Rusku Kalinskou, prohrála s ní 6:1, 2:6 a 3:6. Linda Nosková vypadla s Novozélanďankou Sunovou po výsledku 4:6 a 6:7 a Marie Bouzková svedla marný třísetový souboj s Polkou Frechovou, které nakonec podlehla 6:3, 4:6 a 3:6.

Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková se kvůli zdravotním trablům do turnaje nepřihlásily.

Autor: Evžen Zavadil