Luka Modrič.

Zdroj: Twitter UEFA EURO 2024

• Luka Modrič.
  • Zdroj: Twitter UEFA EURO 2024

V Nizozemsku se hraje Final Four fotbalové Ligy národů. V prvním semifinále porazili Chorvaté domácí tým 4:2 po prodloužení.

Vítězné mužstvo vedl téměř 38letý kapitán Luka Modrič. „Hráli jsme brilantně. Přesně tak, jak jsme chtěli. Možná ne v prvních dvaceti minutách, ale vedli jsme si čím dál tím lépe. A když dal Krama gól, zvedl se náš výkon až na maximum. Předváděli jsme fakt skvělý fotbal,“ řekl pyšný lídr, který pečetil skóre.

Ve druhém semifinále se střetnou Španělé s Italy. Už před Final Four bylo jasné, že Liga národů pozná ve třetím ročníku třetího vítěze, a to po Portugalsku a Francii. Španělsko bylo loni ve finále, Itálie skončila třetí. Předloni mezi nejlepšími čtyřmi nebyly. Chorvatsko tam je letos poprvé, a hned se dostalo do souboje o zlato.

Nizozemsko–Chorvatsko 2:4 po prodl.
Branky: 34. Malen, 90+6. Lang. – 55. Kramarič z pen., 72. Pašalič, 98. Petkovič, 116. Modrič z pen.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: uefa.com