Chemici vedou v sérii nad Kometou

Litvínov vyhrál páté čtvrtfinálové utkání 2:1 v prodloužení a vede v sérii 3:2.

Hráči Litvínova oslavují výhru

• Hráči Litvínova oslavují výhru

Domácí Kometa hrála na začátku zápasu aktivněji, ale postupně se zlepšovala i hra Litvínova. V 17. minutě udeřili domácí hokejisté. Americký útočník Steve Moses střelou zápěstím zavěsil pod víko Tomkovy branky.

Ve druhé třetině se si vytvořili domácí hokejisté opět herní převahu, ale další gól nepřidali. Do třetí dvacetiminutovky se šlo za stavu 1:0 pro Kometu.

Litvínov ve třetí třetině využil přesilovou hru a vyrovnal na 1:1. Liam Joseph Kirk se prosadil střelou zápěstím na zadní tyč. Oba týmy hrály poslední minuty základní hrací doby opatrněji, a tak utkání došlo až do prodloužení.

V prodloužení byla nebezpečnější Kometa. Adam Zbořil ani Lukáš Cingel ale puk do litvínovské branky nedostali. Z vítězného gólu se nakonec radovali hosté. Nicolas Hlava střelou z levého kruhu k bližší tyči rozhodl o výhře Litvínova. Chemici vedou sérii 3:2.

„Domácí měli výborný nástup do utkání. Do první komerční pauzy jsme odolávali pouze díky výkonu Mateje Tomka. Byli jsme rádi, že jsme odcházeli do kabin pouze za stavu 1:0. Od druhé třetiny jsme výrazně zlepšili herní disciplínu. Zápas byl od té doby pořád padesát na padesát. To, že jsme si to vzali my je prostě tak. Série je stále padesát na padesát,“ sdělil na klubovém webu trenér Litvínova Karel Mlejnek.

HC KOMETA BRNO – HC VERVA LITVÍNOV 1:2 po prodloužení (1:0, 0:0, 0:1–0:1)

Branky a nahrávky: 17. Moses (Zbořil) – 49. Kirk (O. Kaše, Jaks), 70. Hlava

Zdroj: hcverva.cz