čtvrtek 19. září 2024

Čeští mladíci vyhráli nad Německem a jsou v semifinále

Mladí hokejisté do 18 let vyhráli i druhý zápas proti Německu a mají jistou účast v semifinále. Německo porazili vysoko 7:3.

Češi po výhře nad Německem

Zdroj: ceskyhokej.cz

• Češi po výhře nad Německem
  • Zdroj: ceskyhokej.cz

Svěřenci Davida Čermáka předvedli proti výběru Německu parádní výkon a deklasovali německé hokejisty 7:3. Na vítězství se významnou měrou podílel Adam Benák.

Sedmnáctiletý útočník si v zápase připsal pět kanadských bodů za hattrick a dvě asistence. Plzeňský odchovanec zaznamenal ve dvou zápasech už sedm bodů. Talentovaný forvard startoval i na minulém turnaji v Břeclavi, kde také zazářil a nasbíral deset bodů. Adam Benák má na kontě z Hlinka Gretzky Cupu celkově 17 bodů a už nyní je historicky nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Němečtí hráči se v utkání proti Česku dostali ve 4. minutě do vedení, Češi ale po pouhých dvanácti vteřinách odpověděli. Adam Benák pohotovou dorážkou vyrovnal na 1:1. Čeští hokejisté během úvodních dvaceti minut skórovali ještě dvakrát a do šatny šli s dvougólovým náskokem.

Ve druhé třetině padla česká branka po necelých dvou minutách. Ve 36. minutě se opět ozvali i Němci a snížili na 4:2. Češi ale zvládli výborně konec třetiny a dvakrát se prosadili, 6:2. V závěrečné třetině hráči vstřelili gól na obou stranách.

Češi porazili Němce vysoko 7:3 a před posledním zápasem ve skupině proti Finsku mají jistotu semifinále.

Česko – Německo 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Benák (Novotný, Poletín), 11. Benák, 19. Záhejský (Benák, Černý), 22. Čihař (Záhejský, Pekař), 39. Benák (Novotný), 40. Poletín (Benák), 47. Pavlík – 4. G. Griva (Zwickl, R. Griva), 36. Willhöft (Schäfer), 58. Lewandowski (Willhöft, Ziergiebel).