sobota 19. října 2024

Čeští florbalisté mohutně, ale také marně dotahovali pětigólový náskok Švédů

Češi prohráli na turnaji Euro Floorball Tour i druhý zápas. Po těsné porážce s Finy nestačili ani na úřadující mistry světa

• Kapitán Čechů Filip Langer přispěl v zápase se Švédy gólem a asistencí, na body to ale nestačilo.

Po první třetině 0:2, před polovinou duelu dokonce 0:5. Hrozivý vstup českých florbalistů do zápasu se Švédy ale nakonec skončil téměř happy endem.

Mužstvo Jaroslava Berky bylo sice v první části aktivnější, z brejků ale trestali v Raumě Švédové. Ve druhé třetině zažili Češi tři minuty hrůzy, od 25. do 28. minuty úřadující mistři světa navýšili vedení na 5:0 a hrozil debakl. Reprezentanti ale zabrali, ještě do konce periody skórovali Zubek a Havlas a v závěrečné třetině stíhací jízda pokračovala. V 56. minutě snížil na rozdíl dvou gólů kapitán Langer a 24 sekund před závěrečnou sirénou dal znovu Havlas na 4:5. Další gól však už nepadl.

Obhájci stříbrných medailí ze světového šampionátu tak mají za sebou druhé střetnutí na turnaji Euro Floorball Tour. V prvním duelu vyšli bodově také naprázdno, když podlehli Finům v Turku 3:4 brankou v samotném závěru.

V neděli odpoledne (14:00) čeká Čechy na turnaji poslední utkání proti Švýcarsku. Setkání čtyř nejsilnějších mužstev světa je generálkou na prosincový světový šampionát ve Švédsku.

Euro Floorball Tour, Finsko:

Česko–Švédsko 4:5 (0:2, 2:3, 2:0), branky: 30. Zubek, 36. Havlas, 56. Langer, 60. Havlas – 13. Persson, 19. A. Sjögren, 25. Äse, 26. Sankell, 28. Gustafsson