Cesta přes Karlovarskou bude snazší. Plzeň opraví starý most ze Škodovky

Skoro 100 let starý Faltusův most bude mít nové využití. Po rekonstrukci po něm budou jezdit cyklisté z Radčic a Malesic na Krkavec.

181_1

Faltusův most v době, kdy začínal fungovat v plzeňské Škodovce.
Zdroj: archiv

  • Faltusův most v době, kdy začínal fungovat v plzeňské Škodovce.
  • Zdroj: archiv

Od třicátých let byl Faltusův most, pojmenovaný po svém konstruktérovi Františkovi Faltusovi, jednou z dominant areálu plzeňské Škodovky a vůbec prvním svařovaným příhradovým mostem v tehdejším Československu. V posledních letech pro něho však ve Škodovce už nebylo využití a proto byl v roce 2019 odstraněn. Ovšem ve šrotu neskončil. Plzeňští radní pro něj našli nové využití, kdy po rekonstrukci bude stát nedaleko hranice katastru města a pomůže cyklistům či pěším lépe překonat rušnou výpadovku na Karlovy Vary.

Podle náměstka plzeňského primátora pro dopravu Aleše Tolara propojí most polní cestu od Radčic a Malesic se starou karlovarskou silnicí. Volba pro toto místo padla především kvůli tomu, že oblast kolem vrchu Krkavec je velmi frekventovaná jak ze strany cyklistů, tak pěších turistů.

Než však 150tunová konstrukce bude na tomto místě sloužit svému účelu, musí projít důkladnou opravou. Ta bude stát 50 milionů korun, přičemž evropské peníze by mohly pokrýt více než 80 procent výsledné sumy.

Autor: Jan Skala

Související

F6m8-xRXYAATSpX
Domácí

Plzeň chce od Škodovky vyhnat narkomany a bezdomovce

Tarlingprofimedia-0806867704.jpg
Ostatní

Časovku vyhrál britský mladíček

Cyklisté v Kodani
Zahraniční Zajímavosti

Každodenní cyklistika je v Evropě na vzestupu

Brno,_Královo_Pole,_Budovcova,_nádraží_(2022-05-31;_04)
Domácí

Z Brna do Kuřimi autobusem. Od nového roku začne rekonstrukce železnice