České fotbalistky do 19 let prohrály úvodní zápas na mistrovství Evropy 0:1.

Češky prohrály první zápas s Francií

Zdroj: FAČR

• Češky prohrály první zápas s Francií
  • Zdroj: FAČR

České fotbalistky vybojovaly účast na mistrovství Evropy v kvalifikaci a dostaly se mezi osm nejlepších týmů Evropy. V úvodním zápase se střetly se silnou Francií, který byla v zápase favoritem.

České reprezentantky držely s Francouzkami v úvodních minutách krok. Češky podržela zejména skvěle chytající gólmanka Jílková. Česká brankářka několikrát vychytala pokusy kapitánky Ribadeiry. V 16. minutě vystřelila na francouzskou branku Hlouchová a trefila břevno. České hráčky se držely až do 26. minuty, kdy si nešťastným způsobem srazila míč do vlastní branky Bárková.

Češky po přestávce převážně bránily a neměly dost sil na protiútok. Nepomohlo ani dvojí střídání v 54. minutě. Dalšímu gólu do české branky zabránila po útoku Chossenotte výborným zákrokem Jílková. Češky prohrály první zápas 0:1.

České hráčky sledoval při zápase i předseda FAČR Petr Fousek. „Už jenom to, že se dostaly mezi osm nejlepších týmů kontinentu, je obrovský úspěch. Přeju celému týmu pod vedením trenéra Jana Navrátila, aby se mu na šampionátu dařilo,“ řekl o české reprezentaci Fousek.

Česko - Francie 0:1

Zdroj: fotbal.cz