Češky porazily trojku a čtyřku

Siniaková a Fruhvirtová v Číně po dlouhých sériích nezdarů září. Ve čtvrtfinále je i Kvitová.

Kateřina Siniaková.

• Kateřina Siniaková.

Sedm porážek v řadě a teď dvě vítězství za sebou. To je singlová bilance tenistky Kateřiny Siniakové od Wimbledonu. Výrazně pookřála tento týden v čínském Ning-po. První kolo i osmifinále zvládla beze ztráty setu.

V souboji o čtvrtfinále dokonce vyřadila turnajovou trojku. Ne snad že by si Rumunka Cirstea ani neškrtla, ale prohrála poměrně jednoznačně 3:6 a 5:7.

Podobně je tom Linda Fruhvirtová. Do stejného turnaje vstupovala se sérií devíti singlových porážek. Najednou má dvě vítězství v řadě. V osmifinále zdolala nasazenou trojku. Ruska Blinkova sice vyhrála první set 6:3, ale další dva už byly v režii mladé Češky – 6:3 a 6:1.

Fruhvirtová je navíc jedinou účastnicí turnaje, která se dostala do čtvrtfinále dvouhry i čtyřhry (v té tam skončila).

Petra Kvitová se do čtvrtfinále singlu dostala díky osmifinálové skreči soupeřky.

Spanilá jízda Češek může pokračovat, protože každá hrají jiné čtvrtfinále.

A pozor, Linda Nosková je na ještě větším turnaji v Tokiu v osmifinále.

Autor: Jakub Holý