Plastové znečištění ohrožuje oceány a jejich ekosystémy. Tato globální hrozba má negativní vliv na biodiverzitu, ale také významně ovlivňuje zdraví lidí. Odhaduje se, že bez omezujících opatření by nejpozději do roku 2080 mohlo být v mořích z pohledu hmotnosti více plastů než ryb. „Česká republika z pozice předsednictví v Radě Evropské Unie navrhla rezoluci, která začne ochranu kytovců před plasty v oceánech účinně řešit. Vážím si toho, že byla rezoluce schválena jednohlasně na 68. zasedání Mezinárodní velrybářské komise,“ řekl Jiří Mach, český komisař Mezinárodní velrybářské komise a vedoucí delegace České republiky.
České předsednictví podpořilo posílení ochrany kytovců před plastovým znečištěním
- Zahraniční Fauna
- 24. října 2022 19:00
- 30 sekund čtení
Návrh na posílení ochrany kytovců před plastovým odpadem v oceánech podpořilo všech 58 přítomných zemí na 68. zasedání Mezinárodní velrybářské komise.

Ilustrační foto.
Zdroj: Pixabay
- Ilustrační foto.
- Zdroj: Pixabay
Související
Péče o vodní toky stála loni státní podnik víc než miliardu
Téměř 930 milionů korun daly Lesy České republiky v minulém roce na údržbu, obnovu a další práce spojené s vodními toky a nádržemi. Všechna provedená opatření mají jeden hlavní účel – adaptovat krajinu na klimatickou změnu.
- 1 minuta čtení
Den recyklace
Nerecyklujete? Dnešek vás přesvědčí o tom, že byste měli.
- 30 sekund čtení
Moře stoupá rychleji, než se čekalo. Rok 2024 byl rekordní
Globální hladina moří v roce 2024 rostla rychleji, než předpovídaly modely. Podle studie vedené NASA za tím stojí extrémní oteplování oceánů a tání ledovců. Tempo vzestupu se oproti minulým letům výrazně zrychlilo.
- 1 minuta čtení
Peruánský zemědělec žaluje RWE. Ta prý způsobila tání andských ledovců
Peruánský zemědělec, podporovaný klimatickými aktivisty, se soudí s německou společností RWE. Ta prý může za tání andských ledovců.
- 1 minuta čtení