neděle 8. září 2024

České fotbalistky po prohře s Dánkami opouštějí elitní úroveň Ligy národů

Na závěr kvalifikace na mistrovství Evropy prohrály české fotbalistky 0:2 v Dánsku a ve skupině A2 skončily poslední.

České fotbalistky podlehly Dánsku 0:2.

• České fotbalistky podlehly Dánsku 0:2.

Český reprezentační tým žen zakončil kvalifikaci na fotbalové mistrovství Evropy prohrou s Dánkami 0:2. V tabulce skupiny A2 tak svěřenkyním Karla Rady připadlo se čtyřmi body poslední místo. A to navzdory historické výhře nad úřadujícími mistryněmi světa za Španělska, kterou zaznamenaly před domácím publikem v Chomutově.

V prvním poločase hrály Češky proti favorizovaným soupeřkám vyrovnanou partii a vypracovaly si řadu slibných šancí. Bohužel žádnou z nich nedokázaly využít. Do druhého dějství nastoupily Dánky hned se třemi změnami v sestavě a na hřišti to bylo znát.

Už v 55. minutě se trefila jedna ze střídající hráček, útočnice Realu Madrid Signe Bruunová. Od té doby měly Dánky hru víceméně pod kontrolou a gól Thomsenové z 63. minuty jejich výhru jen zpečetil.

Kvůli zranění Šlajsové po vyčerpání všech možností střídaní navíc dohrávaly české Lvice v deseti, což znamenalo konec jakýmkoliv nadějím na závěrečný nápor.

Prohra a poslední místo ve skupině znamená, že Češky sestupují z Ligy národů A. Zároveň ale budou mít možnost se ještě poprat o postup na mistrovství Evropy v baráži s týmem ze skupiny C Ligy národů.

Česko - Dánsko 0:2 (0:0)

Branky: 55. Bruunová, 63. Thomsenová

Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 9:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:7.