pátek 20. září 2024

České fotbalistky do 19 let utrpěly se Španělskem debakl a na turnaji končí

Češky utrpěly od Španělek krutou porážku 0:7 a na turnaji ani jednou neskórovaly.

České hráčky před zápasem

Zdroj: Ženský fotbal

• České hráčky před zápasem
  • Zdroj: Ženský fotbal

Španělské fotbalistky vstoupily do utkání výborně. Skóre otevřela ve 4. minutě Camachová, která dorazila míč do prázdné brány. O devět minut později vedly Španělky o dva góly. Corralesová krásně nahrála Martretové, která prostřelila padající brankářku Kožurikovou. Španělky ukázaly, proč jsou považovány za jedny z nejlepších fotbalistek turnaje.

Český tým byl pod velkým tlakem a dělal chyby. Třetí gól vstřelily Španělky v 17. minutě. Nabíhající Fiamma nedala české brankářce šanci.

Česká kapitánka Ducháčková v 27. minutě vystřelila z velké dálky a španělská brankářka měla hodně práce dostat míč na břevno. Češky inkasovaly do poločasu ještě jednou. Česká gólmanka vyrazila míč jen před sebe, kde stála Camachová. Útočnice Realu Madrid poslala ve skluzu balon do sítě.

Ve druhém poločase zaznamenala Kožuriková několik výborných zákroků. České hráčky se dostaly během druhého poločasu do pár dobrých šancí, ale balon nedokázaly dostat do sítě.

Španělky vstřelily českému týmu do konce utkání další tři branky. Sedmý gól si do brány umístila sama brankářka Kožuriková, které spadl nešťastně míč za záda. Španělky slavily jasné vítězství 7:0.

Španělsko - Česko 7:0 (4:0)

Branky: 4. a 38. Camacho, 78. a 90. Wifi, 13. Martret, 17. Fiamma, 73. Érika.