neděle 22. září 2024

České Budějovice v oslabení podlehly favoritům

Sparta Praha v nedělním utkání potvrdila proti Českým Budějovicím roli favorita a bodově se dotáhla na Slavii.

České Budějovice favorita nezaskočily.

• České Budějovice favorita nezaskočily.

Po skvělém výkonu v Lize mistrů čekal Sparťany papírově nejslabší soupeř v domácí soutěži. Na hřiště v Českých Budějovicích vyslal trenér Lars Friis dle očekávání pozměněnou základní sestavu, proti uktání se Slacburkem udělal hned pět změn.

Přesto si šla Sparta od začátku jasně za svým cílem získat tři body a už v 11. minutě ji k němu přiblížil hlavičkující Vitík.

Poté zahrozili také domácí, nejprve Adediran ve velké šanci nepřekonal Vindahla a následně Čermák sice dostal míč za čáru, ale kvůli ofsajdu gól slavit nemohl.

O osudu utkání pak ještě před poločasem rozhodl navrátilec do českobudějovického kádru Ekpai, který šel za ostrý úder loktem předčasně do sprch.

Po změně stran pečetil výhru Sparty Ermal Krasniqi, který zúročil přesnou přihrávku Birmančeviče. V 73. minutě sice gólmana hostí z úhlu prověřil náhradník Ogiomade, ale dánský dlouhán ve službách Sparty si čisté zkazit nenechal.

„Byl tam obrovský respekt ze začátku. Říkal jsem si, že musíme přežít úvod a poté se nadechneme. Udělali jsme však trestuhodnou chybu, která se nesmí stát po standardní situaci. Bohužel góla jsme dostali a poté přišla další nešťastná situace, po které jsme hráli v deseti a to bylo už těžké. Ostuda to ale nebyla, kluci to odmakali. Hráli jsme velice disciplinovaně a i v deseti jsme měli šance. Klukům chci za tohle poděkovat, nevzdali jsme to,“ uvedl po utkání trenér Českých Budějovic František Straka.

V dalších odpoledních utkáních remizovaly Pardubice na hřišti Mladé Boleslavi 2:2 a Olomouc doma porazila Duklu 2:1.