sobota 5. října 2024

Česká dvacítka si zahraje o bronz

Hokejisté do 20 let prohráli utkání o finále se Švédskem 2:3 a zítra sehrají duel o bronzovou medaili.

Brankáře Hrabala překonává Östlund

• Brankáře Hrabala překonává Östlund

Český tým vstoupil do zápasu velmi dobře a šel do rychlého vedení. V 7. minutě se po přihrávce Redlicha zpoza branky trefil Melovský. Pěknou střelou překvapil brankáře Hävelidu, 0:1. Švédové vyrovnali za pět minut. Gól padl po vyhraném buly Švéda Edstroma. Lindsten si na modré čáře převzal kotouč a jednoduchou střelou překonal brankáře Hrabala, který neudržel puk v lapačce, 1:1.

Švédsko se prosadilo v úvodu druhé třetiny. Michael Hrabal nedokázal zastavit střelu Sandina – Pelikka a Švédsko šlo do vedení, 1:2. Naši mladíci srovnali v přesilové hře. Tomáš Cibulka se golfákem trefil přímo mezi Hävelidovo betony, 2:2.

Domácí hráči ve 46. minutě využili přesilovou hru a vedli 3:2. Švéd Lekkerrmäki překonal přesouvající se ho českého gólmana. Švédy gól nakopl a netrvalo dlouho a radovali se z dalšího. Ostlund šel sám na našeho brankáře a samostatný únik proměnil, 4:2. Uběhla minuta a domácí opět skórovali. Lekkerimäku poslal domácí do třígólového vedení, 5:2. Švédsko si postup do finále pohlídalo a vyhrálo nad českým týmem o tři branky.

Švédsko – Česko 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 12. Lindstein, 23. Sandin-Pellikka, 46. Lekkerimäki, 52. Östlund, 54. Lekkerimäki – 7. Melovský, 28. Cibulka