pátek 20. září 2024

Češi vstoupili do Hlinka Gretzky Cupu skvěle, vyhráli nad USA

Čeští junioři berou po těžkém utkání s USA tři body. O výhře rozhodli ve třetí třetině.

Čeští mladíci se radují z gólu

Zdroj: ceskyhokej.cz

• Čeští mladíci se radují z gólu
  • Zdroj: ceskyhokej.cz

Američtí hokejisté v minulém roce vybojovali na turnaji v Břeclavi bronzové medaile. Letos si dali za úkol vyšší metu, zlatou medaili. Zajímavostí je, že v týmu USA se nachází i syn bývalého výborného českého útočníka Petra Sýkory, Nicholas Sykora.

Američtí hokejisté vstoupili do zápasu lépe. Už v 5. minutě se radovali ze vstřeleného gólu. Matt Grimes využil špatného výhledu českého gólmana a poslal střelu na jeho svatyni. Štěbeták nestačil přes clonění včas zareagovat a Američané šli do rychlého vedení. Český tým byl v první třetině lepším týmem, do šaten ale šel s jednogólovou ztrátou.

Ve druhé třetině se radovali i Češi. Na 1:1 srovnal Adam Novotný, který překonal v akci jeden na jednoho brankáře Camerona. Čeští junioři mohli během chvíle přidal další gól, při šanci dva na jednoho byl ale tentokrát úspěšnější americký gólman.

O české výhře se rozhodlo až čtyři minuty před koncem utkání. David Rozsíval se nejrychleji zorientoval v americkém brankovišti a přehodil puk přes beton gólmana Camerona. Čeští mladíci vyhráli nad USA 2:1. Po vyhraném úvodním utkání jsou v tabulce na prvním místě. Dnes je čeká zápas s Německem.

Česko – USA 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Novotný (Benák, Mrtka), 57. Rozsíval (Benák, Novotný) – 5. Grimes (Murphy)