pondělí 8. července 2024

Češi v generálce na mistrovství Evropy uspěli díky dvěma penaltám

Poslední přípravný zápas před mistrovstvím Evropy vyhráli fotbalisté Česka 2:1 nad Severní Makedonií.

Češi vyhráli i druhý přípravný zápas před ME.

Zdroj: FAČR

• Češi vyhráli i druhý přípravný zápas před ME.
  • Zdroj: FAČR

Čeští fotbalisté v posledním přípravném utkání před začátkem mistrovství Evropy zdolali výběr Severní Makedonie. Svěřenci Ivana Haška měli od začátku jasnou herní převahu, ale k většímu ohrožení soupeřovy brány se v prvním poločase nedostali.

K otevření skóre tak pomohla až penalta z 60. minuty, kterou po faulu na Součka bez problémů proměnil kanonýr Patrik Schick. Jenže už o pět minut později bylo skóre znovu vyrovnané, když Alimi hlavou dorazil dalekonosnou ránu Trajkovskiho.

Trenéři domácího výběru na to reagovali pětinásobným střídáním, ale ze hry se ani poté Češi neprosadili. Rozuzlení zápasu přinesla až druhá penalta, kterou v nastaveném čase proměnil, stejně jako v předchozím utkání s Maltou, reprezentační navrátilec Antonín Barák.

Utkání v Hradci Králové vidělo téměř devět tisíc fanoušků, kteří tak vyprovodili svěřence Ivana Haška na evropský šampionát v Německu.

První zápas ve skupině sehrají naši fotbalisté v úterý 18. června proti favorizovanému Portugalsku.

Česko – Severní Makedonie 2:1 (0:0)

Branky: 60. Schick z pen., 90.+9 Barák z pen. – 65. Alimi. ŽK: Krejčí – Musliu, Zajkov, Milevski (trenér). Rozhodčí: Očenáš - Jekkel, Vorel (vš. Slovensko). Diváci: 8864.

Soupiska Česka: Staněk – Holeš (89. Lingr), Hranáč, Krejčí – Coufal (66. D. Jurásek), Hložek (66. Šulc), Souček, Provod (72. Barák), Douděra – Kuchta (72. Chorý), Schick (66. Chytil).