sobota 5. října 2024

Češi urvali výhru jedenáct sekund před koncem

Čeští hokejisté do 20 let postoupili do semifinále mistrovství světa. V nervy drásajícím utkání vystřelil postup Jakub Štancl.

Jakub Štancl vystřelil výhru

• Jakub Štancl vystřelil výhru

Čeští hráči šli v utkání do brzkého vedení. V 8. minutě překonal Jakub Štancl tvrdou střelou na bližší tyč Rousseaua. V 11. minutě ujel Rymon všem kanadským hráčům a šel do samostatného úniku. Český útočník byl faulován a rozhodčí ukázal na trestné střílení. Na samostatný nájezd vyrazil sám faulovaný hráč, ale bohužel obrovskou šanci neproměnil.

Čeští junioři se v závěru třetiny trefili ještě jednou. Tomáš Cibulka mířil přímo mezi betony a zvýšil na 2:0. Češi přestříleli v první dvacetiminutovce Kanaďany 7:9.

Kanada vstřelila kontaktní gól ve 24. minutě. Matthew Wood nechytatelnou střelou do šibenice prostřelil Hrabala, 2:1. Hráči javorového listu si vytvořili tlak a čeští hráči byli bezradní. V důležitých momentech české hokejisty podpořil brankář Hrabal. Velký tlak Kanaďanů ale nešlo odrážet donekonečna. Českým hráčům se nepodařilo vystřídat a Jake Furlong vyrovnal na 2:2.

Kanaďané pokračovali v poslední třetině v neustálém tlaku. Velkou oporou týmu byl opět brankář Michael Hrabal, který předvedl několik skvělých zákroků. Obrovský šok přišel 11 sekund před závěrečným hvizdem. Ondřej Becher předložil puk Štanclovi a ten hned vypálil. Kotouč si nešťastně srazil do vlastní brány Oliver Bonk, syn české legendy Radka Bonka. Češi vyhráli nad Kanadou 3:2 a jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy turnaje.

Česko – Kanada 3:2

Branky: 8. a 60. Štancl, 19. Cibulka - 24. Wood, 37. Furlong