středa 18. září 2024

Češi se v listopadu do Malagy nepodívají. Další bezbodová prohra značí konec

Po kanáru se Španěly nevyhráli čeští tenisté ani jeden zápas ani s Australany. Výkony sportovců zahalily nemoci a zranění, oslabený český tým podlehl podruhé 0:3.

Kapitánovi českého týmu Jaroslavu Navrátilovi se tým rozpadal před očima.

• Kapitánovi českého týmu Jaroslavu Navrátilovi se tým rozpadal před očima.

Hned od začátku turnaje se nic nedařilo. Do Španělska vyrazili namísto pěti jen čtyři tenisté, při svém prvním zápase nebyl zcela fit Jiří Lehečka, hned při dalším zápase se zranil Tomáš Macháč. Dobrý spánek Čechům nepomohl, Lehečka ani nenastoupil, Macháč opět skrečoval. Zaskakující Menšík bojoval, ale na bod nestačil ani sám, ani ve čtyřhře s Pavláskem.

Po prohraných singlech s Australany triumfovali Klokani i ve čtyřhře. V prvním setu si obě strany vyměňovaly rychlá podání. Hráči vyhrávali svoje servisy, až nakonec jeden tým polevil. Byl to ten český. Australané šli do trháku za stavu 3:2, při servisu byli nemilosrdní. Body se jim přičítaly s pozoruhodnou lehkostí. Ebden a Purcell nepolevili a první set vyhráli 6:4.

Druhý set zahájil mladičký Menšík nezdarem. Ztratil podání, chvíli po něm se opakovala stejná písnička i s Pavláskem. Psychická převaha byla na straně soupeřů, svěřenci Jaroslava Navrátila nenalézali odpověď na kvalitní a efektivní hru Australanů. Zkušený Matthew Ebden, který v listopadu oslaví své 37. narozeniny, se svým o jedenáct let mladším spoluhráčem Maxem Purcellem byli úspěšní ve hře po povedeném prvním servisu. Češi přešli rychle do defenzivy a to nestačilo. Druhý set vyhrála australská dvojice 6:2.