pátek 18. října 2024

Češi s Ukrajinou remizovali, premiérový gól oslavil Červ

Čeští fotbalisté v Lize národů remizovali s Ukrajinou 1:1. Skóre otevřel v prvním poločase Červ, Ukrajinci srovnali z penalty.

Lukáš Červ slaví gól do sítě Ukrajiny.

Zdroj: Gleb Soboliev/Arenaakcji / Zuma Press / Profimedia

• Lukáš Červ slaví gól do sítě Ukrajiny.
  • Zdroj: Gleb Soboliev/Arenaakcji / Zuma Press / Profimedia

V azylu vratislavské Tarczyński Areny přivítali v pondělí fotbalisté Ukrajiny výběr České republiky k utkání v rámci Ligy národů.

Ve výběru Ivana Haška znovu chyběl útočník Patrik Schick, který vůbec nedostal pozvánku k říjnovému srazu. V základní sestavě se naopak oproti vítěznému utkání s Albánií objevil Ladislav Krejčí, který zápas minulý týden musel vynechat kvůli žlutým kartám. Šanci dostal také záložník Lukáš Červ. A právě to se ukázalo jako skvělý tah, neboť třiadvacetiletý hráč Plzně už po necelých dvaceti minutách parádní ranou ze střední vzdálenosti otevřel skóre. Oslavil tak svou první branku v národních barvách.

Ještě před přestávkou mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Vitík, ale jeho gól rozhodčí po zásahu videoasistenta odvolal.

Komplikace pro hostující Česko přišla krátce po změně stran. Ladislav Krejčí totiž ve vlastním vápně zasáhl míč rukou a kanonýr Ukrajiny Artem Dovbyk následný penaltový kop bez problémů proměnil.

I po následném střídání byla k vidění atraktivní fotbalová podívaná a oba týmy se střídavě dostávaly do nebezpečných situací. Češi hrozili zejména po rohových kopech, zatímco Ukrajinci využívali rychlých protiútoků.

Ani na jedné straně z toho ale gól nebyl a tak se body tentokrát dělily. To vyhovuje spíše českému nároďáku, který se osamostatnil na čele čtyřčlenné tabulky. Ukrajinci na druhé straně zůstávají se čtyřmi body poslední.

Závěrečné zápasy podzimní části Ligy národů jsou na programu za měsíc. Češi nejprve 16. listopadu vyzvou Albánce a o tři dny později přivítají výběr Gruzie.

Ukrajina - Česko 1:1 (1:0)

Branky: 53. Dovbyk (pen.) – 19. Červ

Karty: 90+1. Červ (CZE), 90+3. Kliment (CZE), 90+4. Lingr (CZE)

Střely celkem: 14 – 13
Střely na bránu: 3 – 6
Střely mimo bránu: 5 – 6
Zablokované střely: 6 – 1

Držení míče: 53% – 47%
Přihrávky: 348/436 (80%) – 321/396 (81%)