pondělí 16. září 2024

Češi rozdrtili Švédy

Hokejisté Česka vyhráli úvodní zápas Karjala Cupu. Švédy porazili rozdílem třídy.

Češi zaslouženě vyhráli nad Švédy

• Češi zaslouženě vyhráli nad Švédy

Čeští hokejisté vstoupili do zápasu nejlépe možným způsobem. Ve druhé minutě švédský gólman vyrazil střelu jen před sebe, puku se ujal Lenc a otevřel skóre utkání, 0:1. Do konce první třetiny se Češi trefili ještě třikrát. Z gólu se radoval nejdříve Tomášek, poté Flek a na 0:4 zvyšoval v 16. minutě Lukáš Sedlák. Nutno podotknout, že před začátkem utkání byli Švédové favority.

Domácí si ve druhé třetině vytvořili tlak, z kterého skórovali a snížili na 1:4. Hned o dvě minuty později, ale Češi na obdržený gól odpověděli. Debutant Adam Kubík vstřelil premiérový gól za českou reprezentaci a zvýšil na 1:5.

Ve třetí třetině dokázali Švédové snížit, když Ejdsell propálil debutujícího brankáře Málka. Češi zaslouženě zvítězili nad Švédy 2:5 a do Finska se přesouvají s třemi body.

ŠVÉDSKO – ČESKO 2:5

Branky: 29. Heed, 49. Ejdsell - 2. Lenc, 5. Tomášek, 11. Flek, 16. Sedlák, 31. Kubík