pátek 18. října 2024

Češi proti Albánii dominovali, dvěma góly se blýskl Chorý

Česká fotbalová reprezentace v rámci Ligy národů porazila výběr Albánie 2:0. Obě branky zaznamenal útočník Slávie Tomáš Chorý.

Tomáš Chorý slaví gól Albánii.

Zdroj: FAČR

• Tomáš Chorý slaví gól Albánii.
  • Zdroj: FAČR

Po úvodní prohře 1:4 s Gruzií dokázali čeští fotbalisté v Lize národů B porazit Ukrajinu 3:2. A právě na tento výsledek chtěli svěřenci Ivana Haška navázat v pátečním utkání proti nevyzpytatelné Albánii.

To se jim také podařilo, když šli už ve třetí minutě díky pohotovému zakončení Tomáše Chorého do rychlého vedení.

Také ve zbytku prvního poločasu domácí jasně dominovali, jenže gólovou pojistku z herní převahy vykřesat nedokázali.

Další gólu se tak necelých 18 tisíc fanoušků v epet Areně dočaklo až po změně stran. A z novu u toho byl vytáhlý útočník Slávie Tomáš Chorý. Přesným centrem ho našel jiný bývalý slávista Vladimír Coufal a rozjetý Chorý neměl problém přesně zakončit hlavou.

Zbytek utkání Češi víceméně kontrolovali a s ojedinělými šancemi hostů si výborně poradil gólman Matěj Kovář.

Desáté utkání pod trenérem Ivanem Haškem tak skončilo pro českou fotbalovou reprezentaci vítězně. Navíc bylo k vidění sebevědomé a kompaktně hrající mužstvo, na které Albánci tentokrát neměli. Výhrou se Češi ve své skupině bodově dotáhli na vedoucí Gruzii. Jako další čeká naše reprezentanty výběr Ukrajiny, s nímž se utkají v polské Vratislavi v pondělí 14. října.

Česko - Albánie 2:0 (1:0)

Branky: 3. Chorý (Černý), 63. Chorý (Coufal)

Karty: 82. Hložek (CZE) – 44. Daku (ALB), 45. Campos (trenér) (ALB)

Držení míče: 55 % : 45 %.

Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:11.