pátek 17. května 2024

Češi na závěr Švédských her vyhráli

Čeští hokejisté se v posledním utkání postavili týmu Švýcarska. Po tuhém boji porazili čeští hráči Švýcary 5:3.

Daniel Voženílek střílí gól do prázdné klece

• Daniel Voženílek střílí gól do prázdné klece

Svěřenci Radima Rulíka po první třetině prohrávali 0:1. V 15. minutě šli Švýcaři do vedení po dorážce Axela Simice, který se nejlépe zorientoval před brankářem Málkem. Češi využili ve 33. minutě přesilovou hru a vyrovnali. Petr Zámorský překonal tvrdou střelou gólmana Hughese, 1:1. O šest minut později zvyšoval po přihrávce Filipa Krále na 2:1 Daniel Voženílek. Jen dvě vteřiny chyběly k tomu, aby český tým vyhrál druhou třetinu. Švýcar Marc Marchon dorazil puk za Málkovo záda jen dvě sekundy před sirénou, 2:2.

Do poslední třetiny se šlo za vyrovnaného stavu, který vydržel necelé čtyři minuty. Taylor Moy poslal puk přímo bezi Málkovo betony a Švýcarsko šlo do jednogólového vedení. Češi se ale nevzdávali a zápas otočili. Pomohla jim k tomu i teč Švýcara Fricka, který usměrnil puk do vlastní branky, 3:3. Rozhodující gól vstřelil bek Libor Hájek, který dělovkou poslal Čechy do vedení.

Švýcarům nezbylo nic jiného než hrát vabank bez brankáře. Prázdné klece využil Daniel Voženílek, který svým druhým gólem v utkání zvýšil na konečných 5:3.

ČESKO – ŠVÝCARSKO 5:3

Branky a nahrávky: 33. Zámorský (Flynn), 39. Voženílek (Král), 51. D. Kaše, 53. Hájek (Gazda), 59. Voženílek – 15. Simic (Bader), 40. Marchon (Fora), 44. Moy (Stadler)