neděle 7. července 2024

Češi měli v NHL gólový den

V noci se Čechům v zámoří střelecky dařilo. Skórovali obránce Hronek s Gudasem. Trefil se i Kubalík s Pastrňákem.

Radko Gudas

Radko Gudas

• Radko Gudas

Radko Gudas vstřelil branku do sítě Nashvillu po návratu z trestné lavice. Český obránce se obtočil okolo branky a parádně zasunul puk do branky Juuseho Sarose. V utkání se blýskl i další Čech, brankář Anaheimu Lukáš Dostál. Třiadvacetiletý gólman byl vyhlášen první hvězdou utkání. Dostál si připsal 39 zákroků.

Nashville Predators – Anaheim Ducks 3:5

Nejproduktivnější český hokejista v NHL David Pastrňák vstřelil 25. gól v sezoně. Sedmadvacetiletý útočník otevřel skóre utkání v 5. minutě po asistenci Pavla Zacha. Boston přesto prohrál s Arizonou v prodloužení.

Arizona Coyotes – Boston Bruins 4:3 po prodloužení

Filip Hronek se opět zapsal se do tabulek produktivity kanadského bodování. V utkání proti New York Islanders si připsal rovnou dva body za gól a asistenci. V letošní sezoně nasbíral šestadvacetiletý obránce prozatím 34 bodů.

New York Islanders – Vancouver Canucks 2:5

Dominik Kubalík se gólově prosadil proti týmu Calgary. Kubalík čekal na puk před brankou a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Calgary. Kubalíkův gól na výhru nestačil a Otttawa prohrála 3:6.

Calgary Flames – Ottawa Senators 6:3

Zdroj: nhl.com