sobota 5. října 2024

Češi i přes prohru vyhráli skupinu

Čeští hokejisté do 18 let na turnaji Hlinka Gretzky Cup prohráli se Švédskem 2:4. I přes prohru postoupili ze skupiny z prvního místa. V semifinále se utkají s Finskem.

Ondřej Kos se snaží dostat puk do švédské branky

• Ondřej Kos se snaží dostat puk do švédské branky

Mladí reprezentanti nevstoupili do zápasu v herní pohodě. Švédové skórovali už po 38 vteřinách po úniku Nordlunda. Druhý gól Švédů přidal v 10. minutě Petterson. Švédští hokejisté potřebovali k postupu vyhrát nad českým týmem o šest gólů. Když v polovině zápasu zvyšoval na 0:3 Fernström, zdálo se, že by toho mohli hráči dosáhnout. A bylo ještě hůř. Na 0:4 zvýšil Freij.

Pět minut před koncem se čeští hokejisté probrali a snížili díky trefě Fibigra na 1:4. Na konečných 2:4 upravil skóre tři minuty před koncem Kubiesa.

Češi postoupili ze skupiny z prvního místa a v pátek se utkají s Finskem. V druhém semifinálovém zápase se potká Kanada s USA.