čtvrtek 17. října 2024

Cenný skalp pro Lvíčata

Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli nad obhájci titulu 2:1 a v tabulce se posunuli na druhou příčku.

Martin Vitík vstřelil vítězný gól

Zdroj: fotbal.cz

• Martin Vitík vstřelil vítězný gól
  • Zdroj: fotbal.cz

V prvním poločase si němečtí reprezentanti vytvořili několik nebezpečných šancí. Český gólman Vítězslav Jaroš byl ale bezchybný. Ve 14. minutě skvěle vystihl střelu z přímého kopu do šibenice. O sedm minut později dokázal český gólman vyrazit střelu Jagnomana. Dorážející Schade mířil už jen vedle levé tyče.

Ve 34. minutě se prosadili Češi. Po skvělé akci Vasila Kušeje trefil první gól utkání Václav Sejk, 1:0.

Na začátku druhého poločasu německý trenér vystřídal hned tři hráče a tento krok se mu vyplatil. Němci dostali české hráče pod tlak a v 70. minutě vyrovnali, 1:1.

Hrdinou zápasu se stal Martin Vitík. V 87. minutě se dostal k odraženému míči a vstřelil vítězný gól.

Po skvělém zápase a vítězství nad Německem stačí českým fotbalistům k postupu ze skupiny uhrát s Izraelem remízu.

Česko – Německo 2:1 (1:0)

Branky: 33. Sejk, 87. Vitík – 70. Stiller